Dbajmy o drzewa.
Dodane przez ajrin dnia Kwiecień 16 2019 11:55:38
Kochani poruszę bardzo ważny temat jakim są drzewa, jaką pełną funkcję w naszym życiu. Dbajmy o nie, sadźmy ich jak najwięcej, bo to one niszczą smog, oczyszczają powietrze i ziemię.

To w ich cieniu możemy odpocząć od upałów, i wspomóc nasze płuca, to one dają schronienie ptakom i owadom. Drzewa również karmią nas, dają owoce: jabłka, czereśnie, wiśnie, morele, grusze, ałyczo-morele, brzoskwinie, nektarynki, orzechy laskowe i włoskie. I wiele innych.....

Dzięki nim mamy także lecznicze herbaty( takie jak lipa, kora i liście dębu, liście brzozy, owoce jarzębiny i wiele innych), pyłek dla pszczół, dzięki nim mamy pyszny miód.

W cieniu drzew rosną grzyby, od drzew tak wiele zależy a jakże często nie doceniamy ich ważnych funkcji. Drzewa latem obniżają temperaturę, oczyszczają wodę i ziemię. Są naszymi największymi przyjaciółmi, o których powinniśmy dbać. Powinniśmy walczyć o to żeby w naszym otoczeniu było ich jak najwięcej. Więcej drzew dla nas oznacza więcej zdrowia, czystsze powietrze, czystszą wodę i ziemię.