Poczucie własnej wartości
Dodane przez ajrin dnia Maj 27 2019 09:52:13
Kochani dzisiaj o poczuciu własnej wartości. Idziemy przez życie bombardowani różnymi atakami pod naszym adresem. Nie ważne kto to robi: koleżanki, koledzy, czasami rodzeństwo, rodzice, obce osoby czy znajomi, czy też reklamy w telewizji, każdy z nich świadomie lub nie, wmawia nam, że nie dobrze wyglądamy, że czegoś nam brakuje.

Czasami własne kompleksy przelewają na nas, powody są różne, komuś coś się nie udało i jest rozgoryczony. Kogoś porzucił ktoś ukochany, komuś nie powiodło się w pracy, z kogoś się wyśmiewano. Ktoś chce na nas zwyczajnie zarobić, wmawiając nam potrzeby, których nie mamy. Zawsze trzeba zadać pytanie dlaczego tak się dzieje?

Przecież zostaliśmy stworzeni przez pana Boga, i jako istoty Boże jesteśmy idealni. Nie musimy nakładać tony pudru, pomadek, lakierów, nie musimy powiększać sobie ust, farbować włosów i upodabniać się do innych. Chociaż możemy, wszystko zależy od indywidualnych gustów i własnego samopoczucia. Jeśli czujesz się w czymś dobrze a ktoś inny nie czuje, nie narzucaj mu swojego zdania. Pozwól mu dokonać własnych wyborów, poprzez własne wybory się uczymy.

Każdy z nas jest indywidualnością, jest jedyny, niepowtarzalny, po co upodabniać się do kogoś kim nie jesteśmy. Można kogoś lubić, mieć swoich idoli ale po co zmieniać się w nich? Zostaliśmy stworzeni, każdy do czegoś innego, każdy z nas ma przejść własną drogę, wypełnić swoje zadania, odnaleźć swój własny cel w życiu. Być sobą, bo tacy zostaliśmy stworzeni, to co jest inne w tobie, wyróżnia cię i może być twoim największym atutem. Piękno jest w tobie, ale żeby je odszukać musisz siebie zaakceptować i pokochać, pokochać każdy skrawek swojego ciała. Ideał piękna zmienia się przez stulecia, więc nie daj sobie wmówić że jesteś brzydki/ brzydka, że czegoś ci brakuje.

Naturalność nie jest brakiem dbałości o siebie, dbałość o siebie to dbanie o higienę, dbanie o czysty, schludny wygląd.